Deska tarasowa i elewac.

Deska tarasowa i elewac.

Deski tarasowe i elewacyjne są najbardziej i najczęściej widocznymi zewnętrznymi elementami drewnianymi budynków. To one decydują często o „charakterze” obiektu.

Zastosowanie drewna na relatywnie dużych powierzchniach jakimi są tarasy lub elewacje nadaje budynkowi ciepły, przytulny wygląd komponujący się doskonale z naturą otoczenia.

Wykonane z dobrych materiałów i z zastosowaniem właściwej techniki montażu potrafią przetrwać długo i cieszyć wiele pokoleń użytkowników

Poza deskami tarasowymi, elewacyjnymi i podbitkami dostarczamy także legarki, belki i łaty służące jako konstrukcja spodnia do której są mocowane.

W tym dziale znajdziecie Państwo także informacje o dostarczanych przez nas olejach, lazurach i impregnatach służących do upiększania i zabezpieczania drewna.

Nie zabraknie także informacji o wkrętach i innych łącznikach do mocowania drewna.

Stosowane w budynkach w/w elementy drewniane i pozostałe materiały mają także zastosowanie w innych obiektach. Patrz „konstrukcje zewnętrzne” jest tam także sporo informacji o możliwościach i sposobach wykorzystania drewna zwłaszcza narażonego na ekstremalne warunki atmosferyczne, biologiczne, chemiczne czy wandalizm.

Więcej informacji o desce tarasowej oraz elewacyjnej można dowiedzieć się w działach: