Wkręty

WKRĘTY DO DESKI TARASOWEJ ORAZ DESKI ELEWACYJNEJ

Wkręty do deski tarasowej są jednymi z istotniejszych elementów wpływających na trwałość i ostateczny wygląd tarasu. W naszej ofercie posiadamy najwyższej jakości wkręty do drewna i elewacji Ich sprawdzona technologia zapewnia bardzo dobre połączenie desek z legarkami pewne dociągnięcie desek do legarów, łatwe wkręcanie nawet w twarde egzotyczne gatunki.

Ważnymi ich zaletami są:

  • – żeberka frezujące pod łbem, które powodują, że wkręt z łatwością chowa się w materiale
  • – gniazdo umożliwiające dobre osadzenie bita w łbie wkręta oraz doskonałe przenoszenie siły wkręcającej
  • – gwint dociągający gwarantuje pewne dociągnięcie do siebie skręcanych elementów oraz zapobiega urwaniu się łba
  • – szybka i czysta technologia montażu
  • – estetyczny wygląd
  • – nierdzewność
  • – wkręcanie na raz

W naszej firmie uzyskają Państwo niezbędne informacje ułatwiające dobór odpowiednich wkrętów do określonego tarasu

Do deski elewacyjnej proponujemy wkręty uniwersalne, pozwalające na różnorodne
możliwości ich stosowania. Opatentowany szpic 4CUT rozpiera materiał i rozdziela włókna, zanim gwint o zoptymalizowanym profilu falistym zacznie wciągać wkręt, dzięki temu drewno nie pęka. Główka wielofunkcyjna o działaniu frezującym i hamującym uniemożliwia pękanie drewna wskutek działania sił występujących przy dociąganiu. Oznacza to ochronę materiału podczas obróbki i możliwość wkręcenia w znacznie mniejszej odległości od krawędzi. Dodatkowe zalety to wszechstronność i skuteczniejsza praca oraz zwiększona szybkość montażu i jego precyzja.

Nasz dział handlowy w przyjemnością doradzi Państwu jakie wkręty oraz wymiary będą najodpowiedniejsze do Państwa potrzeb.

Dysponujemy także wkrętami i śrubami nierdzewnymi do montażu legarków i konstrukcji nośnych

OLEJE I IMPREGNATY DO DREWNA

Impregnatów i olejów do drewna na rynku Polskim jest bardzo dużo. Przetestowaliśmy kilkanaście produktów. Z pośród nich wybraliśmy najlepsze pod względem jakości, wydajności, łatwości nakładania i ceny.

Oleje do tarasów oraz mebli ogrodowych muszą charakteryzować się wysoką odpornością na promienie UV, chronić drewno przed plamami i zatłuszczeniami oraz wodą i wilgocią a zarazem pozwalając drewnu oddychać. Oleje przez nas polecane, produkowane są na bazie naturalnego oleju przeznaczone do ochrony ogrodowych elementów drewnianych takich jak tarasy, pergole, wiaty, meble ogrodowe. Nakładanie odbywa się za pomocą pędzla i natrysku. Dzięki łatwej i wygodnej aplikacji możliwe jest pomalowanie dużych powierzchni w krótkim czasie nawet przez amatorów.
Dzięki olejowi zostaje podkreślony niepowtarzalny rysunek drewna oraz zapobiega to jego szarzeniu, reguluje wilgotność. Powierzchnię drewna pozostawia naturalną.

Lazury do elewacji i konstrukcji zewnętrznych muszą się sprawdzić nawet w bardzo niekorzystnych warunkach atmosferycznych oraz chronić drewno przed negatywnym działaniem promieni UV.

Zaletami naszych lazurów są:

 • Zapewniają długotrwałą ochronę – do 8 lat trwałości dzięki wysokiej zawartości żywic i środków chroniących przed promieniowaniem UV.
 • Odporne na działanie ekstremalnych warunków klimatycznych.
 • chronią drewno przed deszczem i wilgocią, zapobiega wsiąkaniu wody w podłoże i pleśnieniu drewna.
 • zabezpieczone podłoże może oddychać, a jednocześnie nie wchłania wody.
 • Można je stosować do każdego rodzaju wyrobów z drewna do wnętrza i na zewnętrz.
 • łatwo się rozprowadzają i nie tworzą zacieków.
 • zapobiega wsiąkaniu wody w podłoże i pleśnieniu drewna.
 • 11 półprzezroczystych odcieni oraz bezbarwny, który zawiera filtry UV i może być stosowany na powierzchnie zewnętrzne.

Impregnaty do konstrukcyjnego drewna klejonego polecany przez nas posiada działanie zwalczające owady i ich larwy tj. kózkowate, miazgowcowate i termity. Chroni przed grzybami rozkładającymi drewno i tutaj warto podkreślić, iż jest to środek o natychmiastowym działaniu.

Środek ten jest również idealny na więźbę dachową, jego formuła jest bezzapachowa, wodorozcieńczalna oraz bezbarwna dzięki czemu jest kompatybilny ze wszystkimi produktami wykończeniowymi w obrębie tej samej firmy: lazurami, lakierami oraz bejcami.

Pozostałe produkty do impregnacji oraz zabezpieczania drewna takie jak lakiery wewnętrzne, zewnętrzne, do parkietu oraz bejce, środki czyszczące meble, środki do usuwania starych powłok itp. są również dostępne pod zamówienie.